en bayrak

Yrd. Doç. Dr. Cüneyd Sevinç Hakkında

Üroloji Uzmanı Op. Dr. Cüneyd SevinçDoktor Cüneyd Sevinç, 1972 Samsun doğumludur. Evli ve iki çocuk babasıdır.

İlk ve orta öğrenimini Samsun’da tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi’nden 1997 yılında mezun olmuştur. 2002 yılında SB Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde üroloji ihtisasını tamamlayarak uzman hekim olmuştur.

Mesleki deneyim ve profil

Üroloji Uzmanı olarak 3 yıl SB Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, 3 yıl İstanbul Bilim Üniversitesi Florence Nightingale Hastanesi’nde çalışmıştır. 2008-2018 yılları arasında açılışından itibaren Medicana International Istanbul Hastanesi'nde görev yapmıştır.

Uzmanlık eğitimi sırasında ürolojik kanser cerrahileri konusunda ülkemizin önde gelen merkezlerinden biri olan SB Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde böbrek, prostat ve mesane kanseri tedavisi konularında yoğun eğitim ve uygulama şansına sahip olmuştur. ABD’de MD Anderson Kanser Merkezi’nde, Boston TUFT’s Üniversitesi üroloji kliniğinde, İsviçre'de Bern Üniversitesi Ürolojik Kanser Enstütüsü'nde gözlemci olarak çalışma fırsatı bulmuştur.

Uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra 3 yıl aynı merkezde uzman hekim olarak çalışmıştır. Bu sırada Avrupa Üroloji Board Sertifikasına hak kazanmıştır. Dr. Cüneyd Sevinç, daha sonra robotik, laparoskopik ve endoürolojik, minimal invazif cerrahi eğitim alabilmek amacıyla 2005 – 2008 yılları arasında İstanbul Bilim Üniversitesi Florence Nightingale Hastanesi’nde görev yapmıştır. Ülkemizde robotik ve laparoskopik cerrahinin ilk uygulanmaya başladığı bu merkezde aynı zamanda endoskopik taş ve prostat hastalığı tedavilerinde eğitim almıştır.

Dr. Cüneyd Sevinç, Medicana International İstanbul Hastanesi bünyesinde 2008 yılından beri Modern Üroloji pratiğinin birçok alanında tedaviler uygulamaktadır. Gelişmiş ve modern araçlarının kullanımı ile ürolojik kanserler, ürolojik taş hastalıkları, konvansiyonel ve minimal invazif ürolojik cerrahi gerektiren hastalıklarda tedavi hizmeti vermektedir.

Dr. Cüneyd Sevinç, Medicana International İstanbul Hastanesi bünyesinde yer alan diğer branşlarla ortak alanlarda çalışmalar yapmaktadır. Bu bağlamda, IVF-Tüp Bebek ünitesinde Androloji Uzmanı olarak yer almaktadır. İnfertil erkeğin değerlendirilmesi, sperm arttırıcı yöntemler, TESA, mikroskopik TESE, mikroskopik varikoselektomi operasyonları sıklıkla uygulamaktadır.

Böbrek trasplantasyonu ünitesinde, böbrek nakli öncesi ve sonrasında üroloji ile ilgili tedavilerde yer almaktadır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümü ile ortak çalışmalar ile Ürojinekolojik hastalıkların tanı ve tedavisi gerçekleştirilmektedir.

Yine hastane bünyesinde kurmuş olduğu ESWL (taş kırma) ünitesinde taş hastalıklarına ameliyatsız çözümler üretmektedir.

Şubat 2018 tarihinden itibaren Liv Hospital Ulus'ta hizmet vermeye başlamıştır.

 

Doktora ait medyada yer alan haberler


Yrd. Doç. Dr. Cüneyd Sevinç sorularınızı cevaplıyor.
Yrd. Doç. Dr. Cüneyd Sevinç'e sorun